genel

Hobidetay açıldı!

Merhaba! Uzun süredir üzerinde çalıştığım maket ve hobi detay setleri odaklı bu platformu sonunda sizlerle buluşturabildiğimiz için çok mutluyuz. Maket hobisinin içinden çıkan bu projede amacımız Türkiye’de maket ve benzer hobilerle ilgilenen kişilerin çalışmalarını (maket, diorama vb.) geliştirebilmeleri için kaliteli ve ulaşılabilir resin detay parçaları sunabilmek.

Aires, Eduard (brassin), Reskit gibi firmaların birçok farklı maket için çeşitli resin setlerine yurtdışında kolayca ulaşılabilirken ülkemizde bu tip ürünlere kolayca ulaşmak kur farkı, ek gümrük vergileri ve kargo ücretleri nedeniyle kolay olamayabiliyor. Bu tip ürünleri yurtdışından almaya çalıştığınızda ise aslında fiyatının çok üzerinde bedeller hatta çoğu zaman geliştirmek için aldığınız maketlerin de üzerinde bedeller ödenmek zorunda kalınıyor.

Sivil ve askeri uçak maketleri, helikopter maketleri; tank ve zırhlı savaş araçları maketleri; gemi maketleri ve otomobil maketleri gibi çok farklı seçenekteki maketlerinizi geliştirebileceğiniz detay resin setleri bulabileceğiniz hobidetay mağazasında eğer aradığınızı bulamazsanız bize iletişim formu ile ulaşıp özel taleplerinizi iletebilirsiniz. Sadece maketlerinizi geliştirmek için değil aynı zamanda maketlerinizin kaybolan parçaları için bile özel talepli üretim seçeneğini kullanabilirsiniz.

Maketlerinizi geliştirebileceğiniz resin detay setlerin yanında maketlerinizi özel şekilde teşhir etmenizi sağlayacak maket teşhir stantlarını da mağazada bulabilirsiniz. Bitirdiğiniz maketin modelinin – isminin yazıldığı veya örneğin ait olduğu birliğin armasının işlendiği bir 3 boyutlu baskı standı sahibi olabilirsiniz.

Sadece maketlerinizde değil aynı zamanda dioramalarınızda da kullanabileceğiniz birçok çeşitte diorama malzemesini mağazada bulabilirsiniz. Ölçekli insan ve hayvan figürleri, ölçekli taşıtlar, çeşitli ekipmanlar gibi birçok diorama objesine mağazadan ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz.

Maket ve dioramalar dışında sadece figür boyama ile ilgilenen kişiler için de özel bir kategorimiz var! Çok küçük boyutlarda yüksek detay almamıza yarayan yüksek kaliteli baskı teknolojisi sayesinde birçok farklı kategoride minyatür ve figürlere sahip olabilirsiniz.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın